Ohlédnutí za workshopem Důvěryhodný šéf

Náš workshop „Důvěryhodný šéf“ máme úspěšně za sebou. Proběhl 14. září 2023 na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati. Aktivně jsme s účastníky diskutovali o klíčových tématech týkajících se důvěry na pracovišti a roli důvěryhodného šéfa. Pojďme se za touto akcí krátce ohlédnout.

V rámci workshopu jsme se zaměřili na různé aspekty důvěryhodného vedení, včetně charakteristik důvěryhodného šéfa, způsobů, jak budovat důvěru ve vedoucího z pohledu samotného šéfa, a toho, jak může tento záměr podpořit personální oddělení. Diskutovali jsme také o tom, jak reagovat v případě eroze důvěry a jak ji obnovit.

Potvrdili jsme si, že nízká důvěra na pracovišti má dalekosáhlé dopady na výkonnost organizace, a proto je zapotřebí si základní zásady pro její budování připomínat.
Jedním z klíčových zjištění bylo to, že důvěryhodný lídr musí být otevřený a ochotný přiznat chybu, aktivně komunikovat, naslouchat svým zaměstnancům, poskytovat podporu a zdroje, řešit problémy a být vzorem pro ostatní.
Úkolem HR je propojovat, podporovat komunikaci, ověřovat způsobilost vedoucích pracovníků a podněcovat jejich rozvoj.
Získání důvěry je dlouhodobý proces, který vyžaduje trpělivost a úsilí. Prvním krokem k obnovení důvěry je čestné přiznání chyby a omluva, nikoliv snaha zamést problém pod koberec.

Děkujeme všem účastníkům tohoto workshopu za jejich otevřené sdílení zkušeností a znalostí. Moc jsme si to s vámi užili. Vytvořili jste skvělou atmosféru.

Chcete se zúčastnit další zajímavé a inspirativní akce, jako byl nedávný workshop ‘Důvěryhodný šéf’? Nepropásněte žádnou naši budoucí událost! Sledujte náš profil na sociální síti LinkedIn či Facebook a buďte vždy první, kdo se dozví o našich nových iniciativách, výzkumech a příležitostech k rozvoji. Staňte se součástí naší komunity a společně budujme lepší pracovní prostředí založené na důvěře a spolupráci.